ЗМІ про компанію Вікібізнес

Кияни створили проект, що душить московитські ботоферми у Вікіпедії

Взимку 2020-го в Україні з'явився Вікіпатруль. Це проєкт, де київські бізнесмени та українські волонтери з усього світу дають відсіч російській пропаганді, вкидають українські сенси в ЄС, США та РФ.

Зокрема, порушують і актуалізують теми війни на сході України, кібервійни, економічної блокади. Вперше з часів незалежності українці пробують нав'язувати український порядок денний в міжнародному інформаційному полі. Наприклад кібербійці Вікіпатруля створюють в українській, російській і англійській, іспанській Вікіпедіях статті про захисників Донецького аеропорту, українських топових композиторів світового масштабу і тд.

Проєкт заснували кияни з Могилянки: Богдан Дубильовський та Роман Мельник. У них досвід редагування Вікіпедії уже більше 10 років. Особливо активно вікіпедисти зайнялись редагуванням вікі в період застою режиму Януковича, що якраз співпав із ерою інформатизації та проникнення інтернету в широкі маси. Смартфони, оптоволокно в селах та інші ноухау. 

Студенти, живучи в гуртожитку Києво-Могилянської академії на Троєщині, мріяли як можуть зробити щось корисне для країни і суспільства. Вони почали вести активно свої блоги, де Свиноматка у 2011 році увійшла в топ україномовних вордрпрес блогів. 
Паралельно хлопці писали статті у Вікіпедію. Цікавило все: від історичних постатей, до сучасних компаній та трендів. До процесу наповнення і популяризації Вікіпедії почали залучати також інших людей. Богдан навіть придумав термін “Віківишкіл” на позначення вікі-марафонів, під час яких вікіпедисти навчають новачків основ редагування.

Продовження читайте на Фіртці